Banka Hesap Numaralarımız

0542 347 75 54

info@zeytincreative.com

ÇALIŞMA SAATLERİ   10:00 - 17:00

KURUMSAL
Anasayfa Mesafeli Satış Sözleşmesi

WEB TASARIM HIZMET SOZLESMESI

 

Aşağıda web tasarım hizmetine ilişkin sözleşme yer almaktadır. KULLANICI ve ZEYTIN CREATIVE AJANS bu sözleşme gerekliliklerine uymak zorundadır.

 1. TARAFLAR

ZEYTIN CREATIVE AJANS (iş bu protokolde kısaca " ZEYTIN CREATIVE AJANS " olarak anılacaktır) ile diğer tarafta web sitesinin kullanım hakkını satın alacak olan şahıs veya şirket (bundan böyle KULLANICI olarak anılacaktır) arasında yapılmış bir sözleşmedir.

 

 1. SÖZLEŞMENİN KONUSU

 

 1. ZEYTIN CREATIVE AJANS hazırlamış olduğu web tasarım hizmetinin kiralama yoluyla kullanılması için (kiralama; yıllık ödenecek Hosting, domain, Mail Hosting ücretlerini ifade etmektedir) , ZEYTIN CREATIVE AJANS ile KULLANICI arasında yapılmış        sözleşmedir.
 2. Sipariş formunda belirtilen e-posta adresiniz, tebligat adresi olarak kabul edilir.
 3. Bu sözleşme 8 ana madde olarak düzenlenmiştir.Bu sözleşme, Web Sitesi'nin satın alınması ve kullanılması sırasında ZEYTIN CREATIVE AJANS ile KULLANICI arasındaki ilişkiyi düzenler.

 

 1. SÖZLEŞMENİN SÜRESİ

Bu sözleşme, KULLANICININ ZEYTIN CREATIVE AJANS sitesi üzerinden veya yazılı teklif yoluyla ilgili web sitesi siparişi vermesiyle başlar ve KULLANICININ seçtiği domain adı altında Web Sitesi'nin kurulumunun yapılarak yayına girmesiyle geçerlilik kazanır ve 1 yıl boyunca devam eder. 1 yıl sonunda kullanıcı Web Sitesi'ni www.zeytincreative.com adresinden Kredi Kartı ile yenilemişse veya ZEYTIN CREATIVE AJANS hesabına Web Sitesi yıllık tescil tutarını yatırılarak ZEYTIN CREATIVE AJANS mail veya ödeme bildirim formu ile bilgi verilmişse sözleşme yenilenmiş sayılır.

 

 1. ÜCRET VE ÖDEMELER

 

Sözleşmeye konu olan ilgili web sitesinin tasarım ve domain hosting kiralama ücreti ekte bulunan teklifte belirtilmiştir.Sipariş esnasında o anki bedeller üzerinden hesaplama yapılır ve KULLANICININ bu ücreti kredi kartı veya banka havalesi ile ödemesi sonucu teklifte verilen teslim süresinde web sitesi bitirilir.Kredi kartı ile yapılacak ödemeler muhasebeleştirme nedenleri ile peşin olarak teklif tutarının tamamı olmak üzere sipariş esnasında yapılmalıdır.KULLANICIDAN sözleşmenin kapsadığı yıl için yıllık yenileme amaçlı ilave ücret talep edilmez.Yerinde teknik destek hizmetleri ayrıca ücretlendirilir.Yıllık yenileme ücreti yıllık ödenmesi gereken domain,hosting,mail,destek ve yazılım güncellemelerini kapsayan ücrettir.Yıllık yenileme ücretleri ilk yıl teklifte belirtilen tutar olup diğer yıllarda ZEYTIN CREATIVE

 

AJANS        tarafından        KULLANICI        ya         yeniden         bildirilecektir.   Kredi kartı ile yapılan ödemelerde işlem gerçekleştikten sonra 24 saat içerisinde yapılan iadeler iptal olarak kabul edilecek ve herhangi ücret kesintisi olmayacaktır.

Ancak, web sitemiz yada iletilen mail üzerinden gerçekleşen işlemin üzerinden 24 saat geçtikten sonra, ödeme artık ZEYTIN CREATIVE AJANS hesaplarında muhasebeleştiği için, ve banka komisyon kesintisi nedeni ile komisyon bedeli en az

% 4 olmak üzere kesinti yapılarak iade işlemi gerçekleştirilecektir. İade işleminin müşterimizin kartına yansıması, bankasının uyguladığı süreçlere göre 1 ile 3 iş günü arasında değişebilir.

KULLANICI kaynaklı, tasarımın teslim süresini aşması halinde ZEYTIN CREATIVE AJANS a ödenecek tüm bakiyeler ödenir. Mevcut bakiyelerin ödenmemesi durumunda ZEYTIN CREATIVE AJANS sözleşmeyi tek taraflı fesh eder. Tasarım çalışması    yapılmış    ise    alınan     peşinat     ödemeleri     iade     edilmez.    Fatura tutarı aynı dönem içinde ödenmelidir, KULLANICI kaynaklı web sitesi içeriğinin iletilmemesi nedeniyle fatura dönemi içinde web sitesinin tasarımının tamamlanamamasına bağlı ödeme aksatılamaz.

 

 1. HİZMET

 

 1. ZEYTIN CREATIVE AJANS tarafından kullanıcıya sunulan hosting alanına belirtilen 1(adet) domain dns tanımlaması yapılır. Bu domain adının değiştirilmesi istenemez, bu alan bir başkasına satılamaz, kiralanamaz,domain transferi talep edilemez. Bir başkasının kullanımına sunulamaz.
 2. KULLANICI Web Sitesi hizmeti alırken, ZEYTIN CREATIVE AJANS sunucularındaki hosting sistemini, mail sistemini, programları aynen kabul etmiş sayılır.
 3. Web sitesine veri girişi bilgi, fotoğraf, ürün vb.girişi (tasarım) ZEYTIN CREATIVE AJANS tarafından bir defaya mahsus ilk hizmet kapsamında yapılır.

ç) ZEYTIN CREATIVE AJANS, kullanıcılara hafta içi mesai saatleri içinde e-posta ile teknik destek (soruların cevaplanması şeklinde) verir.Telefonla destek hizmeti verilmez.

 1. Uluslararası ve yurtiçi domain tescillerinde, http://www.onlinenic.com ve http://www.realtimeregister.com                ,http://www.nicproxy.com                www.nic.tr www.isimtescil.net www.ihs.com www.markum.net adresindeki şartlar ve kurallar geçerlidir. Müşteri tescil hizmeti alırken bu şartları kabul etmiş sayılır.
 2. Ekte yer alan teklif detayları tamamıyla bu sözleşmeyle birlikte geçerlidir. ZEYTIN CREATIVE AJANS teklifte sunduğu hizmeti yerine getirmeyi taahhüt eder.
 3. Tasarım; hizmet üretimi olup yazılım hizmeti kapsamındadır.Herhangi bir ürün statüsünde değildir.Hizmet üretildiği anda tüketilmiş olup sözleşme imzalanması ve sipariş verilmesi sonrası tasarım hizmeti iptali veya iadesi söz konusu değildir talep edilemez..

Alınan peşinat ve benzeri ücretler iade edilemez. KULLANICI hizmet talebini iptal etse dahi demo çalışması yapılmış ise alınan peşinat iade edilmez

 

 1. TARAFLARIN HAK VE SORUMLULUKLARI

 

 1. KULLANICI, Web Sitesi'ni sözleşme süresi boyunca kullanma hakkına sahip olur. Dolayısıyla Web Sitesi üçüncü şahıslara veya kuruluşlara devredemez, kiralayamaz ve satamaz.
 2. KULLANICI, Web Sitesi'nde telif ve lisans haklarına muhalif program ve içerik yayınlanamaz. KULLANICI, Web Sitesi içeriğinden tamamen kendisi sorumludur. KULLANICI, oluşturduğu içeriğin T.C. yasalarına aykırı olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. İçeriğin aykırılığından doğabilecek aksaklıklarda ZEYTIN CREATIVE AJANS hiç bir sorumluluk kabul etmeyecektir.
 3. ZEYTIN CREATIVE AJANS, KULLANICININ hizmetine sunduğu Web Sitesi'nin sözleşme süresi boyunca teknik aksaklıklar ve zaruretler dışında devamlılığını ve çalışabilirliğini taahhüt eder.
 4. KULLANICI, Web Sitesi'ne yönelik talep ettiği taktirde ZEYTIN CREATIVE AJANS talebi değerlendirerek yerine getirip getirmeyeceğine kendisi karar verir.
 5. Web Sitesi sadece ZEYTIN CREATIVE AJANS 'ın belirlediği sunucularda yayınlanır. KULLANICI istediği başka bir sunucuda Web Sitesi'nin yayınlanmasını talep edemez. ZEYTIN CREATIVE AJANS, KULLANICIYA Yönetim Paneli şifreleri dışında (teklifte belirtilmiş ise) ayrıca bir ftp şifresi ve ftp alanı tahsis etmez.
 6. ZEYTIN CREATIVE AJANS, sözleşme süresince KULLANICI sitesinin teknik zaruretler ve mücbir sebepler dışında her zaman ulaşılabilirliğini garanti eder.
 7. KULLANICI, ZEYTIN CREATIVE AJANS web paketlerini kullanarak yaptığı yayınların içerisinde porno içerikli resim, yazı, video vb. barındıramaz.
 8. KULLANICI, Web Sitesi'nin en altında ZEYTIN CREATIVE AJANS 'ın telif vb. haklarını hatırlatıcı yazının bulunmasını (en az 10 punto büyüklüğünde) ve bu yazıya ZEYTIN CREATIVE AJANS web sayfasına bağlantı verilmesini kabul eder.Telif hakkı satırında değişiklik yapılması veya silinmesi halinde yıllık yenileme işlemi gerçekleştirilmez ve teknik destek sağlanmaz.
 9. ZEYTIN CREATIVE AJANS, Web Sitesi ile ilgili değişiklikleri, gelişmeleri, yeni hizmet ve ürünleri hakkında açıklayıcı bilgileri Yönetim Panelleri aracılığıyla yapabilir.
 10. KULLANICI, ZEYTIN CREATIVE AJANS 'in sunduğu e-posta sunucudan ve hesaplarından kötü amaçlı ve spam mail gönderemez. Günde en fazla kaç adet e- posta gönderebileceğini ZEYTIN CREATIVE AJANS belirler.E-posta için kurallar www.markum.net ve Google Apps de geçerli olan sözleşme şartları ile esas alınır.
 11. ZEYTIN CREATIVE AJANS, KULLANICI'nın mail hesaplarını kötü amaçlı kullandığını ve spam mail gönderdiğini belirlemesi durumunda e-posta hizmetini süresiz olarak kesme hakkına sahiptir.
 12. Teklifte ve web sitesinde belirtilen siz beğenene kadar revizyon maddesi teklifin onaylandığı tarihten itibaren yine teklifte belirtilen teslim süresini kapsayan zaman dilimi içerisinsde geçerlidir. Sınırsız revize ZEYTIN CREATİVE AJANS teknik imkanlarıyla sınırlı olup ZEYTIN CREAİTVE AJANS her talebi yerine getiremeye bileceğini baştan belirtir. Teklifte belirtilen teslim süresi dolduktan sonra yapılan her revizyon için ZEYTIN CREATIVE AJANS ek ücretlendirme yapma hakkını saklı tutar. Revizyon ; hazırlanan ana tasarım üzerinde yapılacak değişiklikleri ifade eder ve ana tasarım hatları korunur tasarımın tamamen yenilenmesi ayrıca ücretlendirilir.

 

Mücbir Sebepler

Doğal afetler, yangın, terör, sosyal patlamalar (büyük çaplı isyan çıkması, genel grev vb.), hastalık, tutukluluk, mevzuat tarafından getirilen yasaklamalar, büyük ekonomik krizler, iflas, donanımsal arızalar, Türk Telekom, diğer servis sağlayıcılar ve domain kayıt firmasından kaynaklanan teknik sorunlardır.

 

 1. SÖZLEŞMENİN FESHİ

KULLANICI, kullanım süresi sonunda web sitesi hizmetini almak istemediği takdirde Web Sitesi'ni yenilemez ve sözleşme feshedilmiş sayılır.

KULLANICININ Web Sitesi'ni sözleşmeye aykırı bir biçimde kullanımının tespiti halinde ZEYTIN CREATIVE AJANS sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir. KULLANICI teklifte verilen ödeme şartlarını yerine getirmediği takdirde peşinat veya kalan bakiyeler ödenmemesinde ZEYTIN CREATIVE AJANS sözleşmeyi tek taraflı feshedebilir,web sitesinin yayınını askıya alabilir yada süresiz durdurabilir.Sözleşmenin feshi halinde önceki dönemlere ait peşinat,avans v.b. ödemelerin iadesi yapılmaz.

Web sitesinin yıllık güncelleme işlemi KULLANICI sorumluluğundadır web sitesinin yayına alınmasından sonraki 1 yıl dolmadan en az beş gün önce ZEYTIN CREATIVE AJANS e başvuruda bulunarak yenileme talebinde bulunulmalıdır.Yıllık yenileme işlemi için ZEYTIN CREATIVE AJANS başvuruda bulunulmaması durumunda web sitesinin sunuculardan silinmesi durumunda KULLANICI, ZEYTIN CREATIVE AJANS 'den hiç bir maddi (tazminat, zarar tazmini vb.) talepte bulunamaz.Yeni dönem için verilecek hizmetin içeriği müşteri/kiracı tarafından olumsuz görüş verilmesi halinde yada bilgi verilmemesi halinde alınacak hizmetler karşılıklı olarak sona erdirilir. KULLANICI Teklif tarihinden itibaren 7 iş günü içinde tasarımda kullanılacak bilgileri iletmemesi durumunda tasarım hizmeti verilmez demo çalışması yapılmış ise sipariş iptalinde ve bilgilerin iletilmemesi durumunda alınan peşinat iade edilmez.

Sözleşmenin 4. Maddesindeki şartlardan biri oluştuğunda sözleşme tek taraflı fesh edilir.

 

 1. CEZA

Bu sözleşme şartlarında olabilecek her türlü anlaşmazlıklarda İstanbul Mahkeme ve İcra Dairelerinin yetkili olacağını taraflar kabul ederler.

İşbu sözleşme verilen hizmetin başlamasıyla geçerlilik kazanır.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın 0542 347 75 54

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın 0542 347 75 54

ZeytinCreative.com

2016 © Bu sitenin tüm hakları Zeytin Creative' e aittir. İstanbul Dışında Şubemiz Yoktur.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ